Najdete nás na adrese:
Jateční 526
407 21 Česká Kamenice

Možnost parkování

Mapa

Mapa

Provozovna

Provozovna

Za železničním viaduktem

Sportovní masáž je určena nejen pro vrcholové, ale i pro amatérské sportovce, kterým pomůže při přípravě na výkon, nebo je zbaví únavy po něm - tedy pro ty, které netrpí žádným chronickým onemocněním.

Masáž jako taková stimuluje prokrvení těla a tím i přívod kyslíku a výživy do tkání, pomáhá odstraňovat zplodiny látkové výměny, ovlivňuje svalové napětí a kloubní pohyblivost, kladně působí na centrální nervový systém, a tedy i na psychiku. Vyjmenované kladné efekty jsou pro sportovce nesmírně důležité jak před závodem, sportovním utkáním nebo jinou tělesnou aktivitou, tak po jejich skončení. Zkušený masér ví, které postupy a hmaty použít, aby byl výsledek co nejlepší. Využívá určité hmaty a vede je správným směrem, správnou rychlostí a intenzitou. Masáž umí významně pomoci při přípravě na sportovní aktivitu - ať už trénink nebo závody, a to již při rozcvičování. Po skončení sportovní aktivity dokáže hodně podpořit nutnou relaxaci organismu včetně doléčování následků případného zranění, pokud to doporučí lékař. Při některých problémech ji lze provádět i několikrát týdně. Sportovní, razantnější masáž ale může pomoci i zdravým nesportovcům, a to například s jednostranným zatěžováním těla nebo v případech, že mají sedavé zaměstnání.

Během sportovní masáže se nejčastěji požívají mýdla a pudry, masti, krémy a emulze, při krátkodobé masáži i výrobky s obsahem lihu, který se rychle odpařuje, ochlazuje kůži a mohou se v něm rozpouštět některé účinné látky. Oleje bývají využívány méně, protože jednak zvyšují pocení, jednak by mohly vytvořit silnou neprodyšnou vrstvu a masírovaný by obvykle na její odstranění v koupeli neměl čas. Na druhou stranu ovšem platí, že při relaxační sportovní masáži lze využít i aromaterapeutické oleje, samozřejmě ve správném zředění.

Masáž tohoto typu je vydatnější, tvrdší než klasická masáž, používá se více dráždivých hmatů, jejichž cílem je dokonale prohřát svaly sportovce a zvýšit jejich elasticitu. Technikami je dosaženo uvolnění a ztišení.

Zápatí
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one