Najdete nás na adrese:
Jateční 526
407 21 Česká Kamenice

Možnost parkování

Mapa

Mapa

Provozovna

Provozovna

Za železničním viaduktem
Těhotenské masáže

Trpíte-li v těhotenství bolestmi zad, že už nemůžete ani spát, otékají vám nohy i prsty na rukou, tak neváhejte a zajděte si na těhotenskou masáž!

Na masáži si jako těhotná žena nejen odpočinete, ale má i blahodárné účinky na vaše zdraví. Za hodinu masáže se vám skvěle uvolní záda a svaly, dojde ke zlepšení funkčnosti jater, žlučníku i slinivky, které jsou během těhotenství zatěžovány dvojnásobně. Pravidelnými masážemi (vhodné je absolvovat 1x do týdně) se zlepšuje i pružnost pokožky a snižuje se pravděpodobnost výskytu strií.

Nevhodná je masáž pouze pro těhotné ženy do třetího měsíce a při rizikovém těhotenství. Vždy musí proto tuto masáž odsouhlasit odborný lékař. Jinak jsou ale masáže těhotných žen naprosto bezpečné. Jestliže je těhotenství bezproblémové, může žena masáž absolvovat i týden před porodem. Pravidelné masáže zlepšují u nastávajících maminek průběh těhotenství, dokonce se stává, že u některých žen se díky pravidelným masážím dítě otočí správným směrem (hlavičkou dolů), i když předtím bylo v nevhodné příčné poloze.

Masáž se provádí mandlovým či makovým olejem. Samotná masáž není tlaková. Provádí se celého těla - tedy nohy zepředu, bříško, ruce, šíje, obličej i vlasová část, záda a nohy zezadu.

Poloha při masáži je variabilní, a to dle potřeby nastávající maminky.

Masáž je určena i těm ženám, které plánují těhotenství. Pro své příznivé účinky, bývá velice často vyhledávána i maminkami po porodu.

Samotná délka masáže je 45 - 55 minut.

Kontraindikace těhotenských masáží

    první trimestr (lze provádět jemnou částečnou masáž)
    rizikové těhotenství
    chřipka, nachlazení a horečnaté stavy
    všechny druhy vnějších i vnitřních infekcí
    zvracení
    jakákoliv neobvyklá bolest
    vysoký krevní tlak
    nevolnost
    bolesti břicha
    průjmy
    diabetes

Částečná kontraindikace

    zanícené oblasti
    ekzémy
    lokální infekce
    otevřené rány
    pohmožděniny
    křečové žíly
Zápatí
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one