Najdete nás na adrese:
Jateční 526
407 21 Česká Kamenice

Možnost parkování

Mapa

Mapa

Provozovna

Provozovna

Za železničním viaduktem
Lymfatická masáž

Jak funguje lymfatický systém
Lymfatický systém je nedílnou součástí imunitního systému. Protože je tento systém hlavním faktorem obranyschopnosti organismu, má rozhodující podíl na všech nemocech dnešní doby. Hlavní funkcí lymfatického systému je vstřebávání přebytečné tekutiny a její návrat do krevního řečiště. Uzliny zachycují nečistoty proudící lymfou a vylučují je z organismu. Lymfa tedy odvádí z těla všechny toxické látky, které naše tělo přijímá.
Jak se projevují poruchy lymfatického systému
Nadměrné zatížení lymfatického systému toxiny, stresem, příp. poškozením lymfatických cév úrazem či operací, se většinou nejprve projevuje „obyčejnou“ únavou nohou, později celého těla, psychickým podrážděním, otékání nohou (především v oblasti kotníků, hlavně večer a po velké námaze), později lymfodémy, otoky očních víček, dechovými potížemi či sklonem k infekčním nemocem z oslabení imunitního systému.

V čem tkví tajemství lymfatické masáže
Tato speciální masáž má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Lymfatický systém nemá svoji pumpu. Jestliže nepracuje nebo je její činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky. Pomocí cíleného masážního tlaku a směru je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven. Aby se dosáhlo nejlepších výsledků, doporučuje se docházet na lymfodrenáž alespoň 2x týdně, min. však 1x týdně. Doporučený počet masáží je 10, poté by měla být udržovací masáž 1x měsíčně.

Indikace:                            Kontraindikace:
-  dlouhé stání či sezení               - těžká srdeční vada
-  léčba otoků                             - vysoký krevní tlak
- zrychlení metab. procesů           - horečnaté stavy, kašel, rýma
- detoxikace těla                         - onemocnění jater, ledvin
- posílení imunit. systému            - nedoléčená nádorová ložiska
 
Zápatí
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one